شرایط خدمات پس از فروش

کلیه‌ی جعبه‌های این شرکت دارای یک‌سال گارانتی و ده سال وارانتی (از تاریخ خرید) می‌باشند. برای استفاده از این خدمات، تمام خریداران موظف‌اند در اسرع وقت، “برگ درخواست استفاده از خدمات پس از فروش” را تکمیل و به همراه فاکتور یا تصویر فیش واریزی خود به دفتر مرکزی شرکت ارائه نمایند.
در طی مدت گارانتی یک‌ساله، تمام قطعات آسیب‌دیده یا شکسته‌ی جعبه (از قبیل بند دوشی، قفل، لولا و …) به طور رایگان و در مدت وارانتی با اخذ هزینه تعویض می‌گردند. این خدمات منحصراٌ متعلق به خریدار اصلی بوده و غیرقابل انتقال به غیر می‌باشد و آسیب‌های احتمالی وارده به فوم داخلی یا محتویات درون جعبه را در بر نمی‌گیرد.
در صورتی‌که هریک از قطعات جعبه راساً توسط خریدار تعویض شود یا به جعبه و قطعات آن در اثر استفاده‌ی نادرست، ورود ضربه یا اعمال فشار نامتعارف آسیبی وارد آید، محصول از شمول خدمات پس از فروش خارج می‌شود. هزینه‌های حمل و نقل جعبه از محل خریدار تا درب کارخانه (شهرک صنعتی شمس‌آباد) یا دفتر فروش مرکزی (تهران) و بالعکس، به عهده‌ی خریدار است.
لازم به ذکر است که خدمات پس از فروش تنها به محصولاتی که اطلاعات خرید آن‌ها قبلاً در قسمت “ثبت گارانتی” سایت www.kinghardcase.com ثبت شده‌باشد، تعلق می‌گیرد.